УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Вінницькій області

» Прес-центр » новини » В 2020 році буде повністю завершено ремонт траси М-12 в межах Вінницької області

В 2020 році буде повністю завершено ремонт траси М-12 в межах Вінницької області

Сьогодні, 19 лютого, відбулось засідання колегії обласної державної адміністрації, під час якої начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області звітував про підсумки 2019 року та озвучив основні завдання на 2020 рік. Розпочав зібрання голова облдержадміністрацій Владислав Скальський.

«Президент України під час наради Укравтодорі оголосив про першочергове завдання « Зшити Україну». Цьогорічне рекордне фінансування у 113 млрд. грн. буде надходити поетапноз різних джерел дасть можливість відремонтувати понад 6000 км доріг, із них 4000 км доріг державного значення.»

Впродовж багатьох років дорожня галузь України була недофінансована, що призводило до порушення термінів ремонту шляхів, і як наслідок маємо картину, яку ми бачимо сьогодні. В минулому році Вінниччина отримала рекордне фінансування, за всі роки незалежності держави, що склало 2 мільярди 900 мільйонів гривень. Це дало можливість відремонтувати 91 км доріг 2 мости та 2 транспортні розв’язки.

Капітальні та поточні ремонти виконувались по двох пріоритетних трасах міжнародного значення М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка», що поєднує область із заходу на схід, та М-21 «Виступовичі – Житомир- Могилів-Подільський», що зв’язує північ та південь. Велика увага приділялась заходам безпеки дорожнього руху. Так, впродовж року влаштовано 25 км сучасного освітлення в районах населених пунктів, замінено 40 автопавільйонів, нанесено 28км пластикової дорожньої розмітки, влаштовано 21 км бар’єрного огородження, 20 пішохідних переходів підвищеноївидимості.

План Укравтодору по ремонту та фінансуванню автошляхів складається із трьох етапів.

На першому етапі, відповідно до постанови КМУ №37 від 29 січня 2020 року з державного дорожнього фонду на капітальний, поточний середній ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення Вінницької області виділено 1,3 млрд.грн.. З них на експлуатаційне утримання автошляхів виділено 244 млн.грн. та 1 086 млн.грн на завершення ремонту 25 км та двох мостів на автомобільній дорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, що входить до проекту Гоухайвей. Мета проекту поєднати польські порти в Гданську із українськими портами в Одесі, Херсоні, Миколаєві. В межах Вінницької області коридор проходить по автомобільній дорозі М-12 від кордону з Хмельницькою областю в до кордону з Черкаською областю.

«Службою розроблено проектно-кошторисну документацію, проведено тендерні процедури, визначено підрядні організації, затверджено схеми організації дорожнього руху під час виконання робіт, підрядники готові приступити до виконання з першого березня. В цьому році ремонтні роботи будуть повністю завершені у Вінницькій області,» - зазначив Ігор Алексєєв під час доповіді.

Відповідно до другого етапу фінансування будуть залучені кошти під державні гарантії в сумі 20 млрд грн. Задля цього Верховною радою було проведено ряд законодавчих змін, що підписані Президентом України 4 лютого 2020 року, і завдяки яким буде отримано додаткове фінансування.

На другому етапі Вінницька область може розраховувати ще на 607 млн.грн. Згідно із затвердженими Укравтодором планами 407 млн виділено на продовження ремонтів по автомобільній дорозі М-21 «Виступовичі-Житомир – Могилів-Подільський» в напрямку від м. Вінниця до м. Могилів-Подільський. А також127 млн. грн. на капітальний ремонт мосту в Козятині, що знаходиться у аварійному стані та потребує негайного ремонту.

     Третій етап фінансування, це залучення коштів іноземних партнерів, що дасть можливість отримати додаткове фінансування в розмірі 35 млрд.грн. для нашої держави.  Що це значить для нас? Для нас це ще одна можливість зробити більше для розвитку доріг у Вінницькій            області.

«Для того щоб не опинитись в ситуації «надали кошти, але ми не готові їх освоювати», Службою автомобільних доріг виготовлено 11 проектів на ремонт а/д М-21протяжнісю  56 км, в стадії виготовлення ще 8 проектів, протяжністю14,5 км, ремонту на дорогах регіонального та територіального значення, - наголосив начальник Служби. - Звертаюсь до керівників всіх рівнів включитись активно по вирішенню питань по співфінансуванню розробки ПКД, та проведення тендерних закупівель.Прошу вас завчасно подавати пропозиції по фінансуванню об’єктів на третьому етапі. Ми вже маємо позитивний досвід роботи в цьому напрямку і з Хмільницькою та з Барською райдержадміністраціями,  де вже виготовлено проекти на поточний середній ремонт декількох ділянок.

На сьогоднішній день, Служба отримала завдання від Голови облдержадміністрації привести в належний проїзний стан дороги державного значення, що з’єднують населені пункти з опорними лікарнями області. Інженерами Служби складаються дефектні акти, на ділянки таких доріг, щодо подальшого планування ремонтних робіт. Визначаємо протяжність відрізків, що знаходяться у вкрай незадовільному стані, за результатами такої ревізії Служба надасть пропозиції по виготовленню ПКД в УАД – так як витрати на такі роботи не передбачено планом фінансування Служби на цей рік.