УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Вінницькій області

» Прес-центр » новини » Майже 50км доріг загального користування ремонтують на Вінниччині

Майже 50км доріг загального користування ремонтують на Вінниччині

   Таких масштабних ремонтів в області не бачили за всю історію незалежності країни. У 2016 році Уряд розпочав активні дії щодо збільшення фінансування дорожньої галузі, і це стало своєрідною точкою відліку. В поточному році завдяки рішенням Кабінету Міністрів України та підтримка прем’єр-містра, Володимира Гройсмана, в усій державі проводяться капітальні та поточні ремонти автошляхів. Вінницька область не виключення.

   На 2017рік Укравтодором доведений план фінансування дорожнього господарства у Вінницькій області по поточному ремонту та експлуатаційному утриманню автомобільних доріг загального користування в сумі 895 млн. 203 тис.грн., З них,  680 млн. 245 тис. це поточний середній ремонт та план по експлуатаційному утриманню доріг в сумі 212,8 млн.грн. Крім того, відповідно до постанови КМУ від 29.03.2017 року № 303, фінансування трьох об’єктів поточного ремонту здійснюється за рахунок перевиконання митних платежів, спільно із місцевими радами, не менше 10% від вартості робіт.

   «Сьогодні в роботі в нас одинадцять об’єктів поточного середнього ремонту, - розповів Ігор Корольчук, начальник Служби автомобільних доріг, області під час об’їзду  об’єктів ремонту з керівництвом області та міста. –  Шість з них завершені на 98%, інші плануємо здати восени. Хочу зазначити, що до кожного об’єкту індивідуальний підхід. Наприклад на автомобільній дорозі М-21 «Житомир – Могилів-Подільський, на ділянці протяжністю 9,4 км, ми використовували метод регенерації для збільшення несучої здатності полотна, адже інтенсивність руху там від 12 до 14 тисяч автомобілів на добу. Спільно із Вінницькою міською радою згідно постанови КМУ, ремонтуємо дві об’їзних дороги міста Вінниця. На ділянках буде влаштовано два шари асфальтобетону, освітлення, водовідведення, на одній із ділянок спроектовано вело доріжки. За рахунок митних коштів, вже майже завершено три об’єкти по автомобільній дорозі М-21, в напрямку м. Могилів-Подільський».

   Розпочато роботи з поточного середнього ремонту на першій ділянці а/д М-12, що проходить в районі с. Якушенці. Ділянка І-ї категорії, протяжністю 2,9км.  Вартість робіт на даній ділянці складає 68,9 млн.грн. Згідно плану робіт на відрізку буде влаштовано вирівнюючий шар асфальтобетону та верхній шар ЩМА (щебенево-мастичного асфальтобетону). Також на ділянці буде влаштовано освітлення, замінено бар’єрне огородження, відремонтовані існуючі тротуари та влаштовані нові. За умови додаткового фінансування будуть продовжені роботи ще на 5 ділянках М-12.

   Під час об’їзду керівник області Валерій Коровій зазначив:  Саме завдяки цілеспрямованій політиці Уряду України цьогорічний ремонт доріг розпочато ще в квітні місяці. В цілому, Вінниччина має 9,5 тис. кілометрів загальнодержавних доріг, з яких 7 тис.км  доріг місцевого значення. Багато роботи пророблено протягом цього року і є доволі амбітні плани в даному напрямку і на наступний рік.  Таким чином роботи багато і ми будемо продовжувати розбудовувати країну».

   В свою чергу Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив: «В поточному році з бюджету міста виділено близько20 млн. грн. для мпівфінансування ремонтних робіт на двох окружних дорогах міста. Окрім якісного дорожнього покриття, буде проведено роботи з облаштування освітлення, тротуарів та велосипедних доріжок. Адже головною метою є створення комфортних умов для всіх, як для водіїв, так і для пішоходів і велосипедистів. Тому можна з впевненістю сказати, що ремонт країни триває і це наглядно видно на прикладі міста Вінниці і Вінницької області».