УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Вінницькій області

» Прес-центр » новини » Дорожник має володіти не лише практичними навичками, а бути перш за все людиною

Дорожник має володіти не лише практичними навичками, а бути перш за все людиною

Керівництво Служби доріг та ДП «Вінницький облавтодор» відвідали Барський коледж транспорту та будівництва, де навчають майбутніх дорожників. Директор коледжу, Йосип Кібітлевський, провів екскурсію навчальним закладом, розповідаючи про здобутки і досягнення коледжу.

- Сьогодні у коледжі навчається шістсот студентів, колись навчалось в два рази більше. Я мрію про три групи будівельників. В нас серйозна технічна база. Ми випускаємо потужний резерв дорожників і з організації безпеки руху, і будівельників, і механіків, і логістів. Кожну аудиторію обладнано для навчання окремої дисципліни. Студенти в нас отримують не лише знання із профільних дисциплін. Наше завдання виховати гідну людину, ми патріоти країни та своєї справи. Щороку ми їздимо на екскурсії до історичних місць нашої Батьківщини, - розповідає Йосип Едуардович.

При вході до коледжу стоїть дві електричних заправки, одна з них розроблена студентами та викладачами коледжу. Пам’ятник «Запорожцю», Вказівник-Велетень, електронне табло, автомобіль на стінах коледжу – все це вражає з першого погляду. В холі макети агрегатів сучасних автомобілів, шахи та шашки виготовлені колективом коледжу, постійно діючі виставки технічної творчості. Навчальні майстерні, студентська СТО, автомобілі в аудиторіях, сучасна бібліотека, тренажерні та спортивні зали – все у вільному доступі для студентів закладу.

Після екскурсії відбувся відкритий діалог педагогічного колективу та керівництва Служби доріг.

Для мене особисто, - розпочав Ігор Корольчук, - це дуже приємна зустріч. Я багато чув про коледж, але починаючи зі входу вражає прийом. Електричні заправки, макети двигунів, аудиторії, коридори, світлини, музей. Можливо у Вінниці такого закладу навіть немає. І це заслуга вашого колективу на чолі з директором. У вас найкраща науково-технічна база, впевнений не тільки в області, а в Україні. Відчуваю гордість за те, що такий заклад саме в нашій області. Але важливим є і сам навчальний процес. Крім технічних знань, велике значення має виховання, в першу чергу, людини, загартованої фізично та морально, духовно вихованої, з повагою до сім’ї та Батьківщини. Ми щодня працюємо з людьми у різних сферах життя. Дитина, що входить в дорослий світ має володіти не лише практичними навичками в обраній спеціальності, а бути перш за все людиною.

         Головною темою розмови стала майбутня співпраця. Адже важливо, щоб спеціаліст практикувався на місці. Теоретичні знання – це лише 10% успіху, практичні навички - -це необхідність, зауважував начальник Служби доріг. Екскурсії на заводи та на ділянки виконання ремонтних робіт, організація практики на базі облавтодору та районних підрозділів стануть першими кроками до співпраці.

         Щороку збільшується конкуренція облавтодорів із приватним бізнесом. Утримати людей в дорожній галузі важко, виникає недостатність спеціалістів як середньої ланки, так і управлінців. Та сьогодні проводиться робота уряду в напрямку дорожнього господарства. Розпочато реформування галузі в цілому, прийнято закон про Дорожній фонд. В облавтодорах збільшено заробітну плату, працівники отримують аванси, збільшуються обсяги робіт як з експлуатації так і поточних ремонтів. Молодь має бути зацікавлена у роботі в дорожній галузі. Майбутнє держави за якісною дорожньою системою і саме молоде покоління може зберегти та розвинути дорожню галузь України.